Aktif Memnuniyet Sistemi

Sadece Ford modellerine özel yepyeni bir teknolojiyi keşfetmeye hazır olun! Ford sahibi olmanın ayrıcalığını her an, her yerde yaşayabilmeniz için ihtiyacınız olan her şey onda.

Aktif Memnuniyet Sistemi tüm Ford modellerinde standart. Çünkü Ford’la yaşamak bir başka!

Aktif Memnuniyet Sistemi’nin yüzünüzü güldürecek özellikleri :

Ford Aktif Yol Destek Asistanı (FAYDA)

Yolda tatsız bir sürprizle karşılaştığınız an, 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz 444 3673’ü arıyorsunuz, uzman ekibimiz anında yola çıkarak desteğe geliyor. Orada çözülebilecek sorunları hemen çözüyor, aksi halde Ford’unuzun en yakın yetkili servise götürülmesini sağlıyor.

FAYDA* sadece aracınızla ilgilenmekle kalmıyor. Sizin de gideceğiniz yere istediğiniz ulaşım aracını kullanarak gidebilmenize, dilerseniz en yakın 5 yıldızlı otelde konaklayabilmenize ya da ikame aracınızla** yolunuza devam etmenize olanak sağlıyor.

HASAR DESTEK HİZMETİ

Yoldayken istenmeyen aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Hiç olmamasını diler, kullanılmamasını isteriz ama talihsiz bir kaza geçirirseniz, merak etmeyin, hemen 444 Ford’u arayın. Hasar Destek Hizmeti programı kapsamındaki en yakın yetkili servisimiz olduğunuz yere gelerek kaza tutanağı tutmanıza destek olsun. Eğer aracınız yola devam edemeyecek durumdaysa ücretsiz çekici imkanıyla yetkili servisimize götürülsün. Siz de yolunuza ikame araçla*** devam edin. Çünkü Ford’lu olmak bir başka!

*FAYDA kapsamındaki hizmetler, garanti ve Ford Güvence süresince veya Ford LifeCard sahiplerine Ford yetkili servislerinde işlem yaptırması şartıyla arıza durumunda ücretsiz verilir. Euroservis kapsamında sağlanan ikame araç hizmeti ilk günden itibaren verilir. (Ruhsat sahibi bireysel olan tüm Binek, Orta ve Hafif Ticari araç sahipleri faydalanabilir.) Kaza durumunda çekici hizmeti ücretsiz olarak verilir.Ford Mustang ya da Ford Edge sahibiyseniz, yolda kalmanız durumunda helikopterle istediğiniz yere hemen ulaştırılıyorsunuz. İhtiyaç duymanız halinde ikame aracınız da bulunduğunuz yere getiriliyor.

**İkame Araç: Ford LifeCard sahiplerine; yetkili serviste 5 iş gününü aşan onarımlarda, 5. iş gününden itibaren, onarım süresi uzun olan motor, şanzıman ve diferansiyel onarımlarında ilk günden itibaren, araç satışından sonra ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan arızaların aynı gün onarılamaması durumunda ilk günden itibaren, 1 ay içerisinde aynı arızanın tekrarlanması durumunda ilk günden itibaren, Ford Mondeo, Kuga, S-MAX, Galaxy ve Mustang otomobillerde ortaya çıkan arızalarda ilk günden itibaren ikame araç hizmeti sağlanır. İkame araç hizmeti tüm mekanik bakım ve arızaları kapsamaktadır. Kişiye özel tasarlanmış ve Ford yetkili satıcıları ve yetkili servislerinde geçerli olan sadakat kartı Ford LifeCard'ın ücretsiz hizmet kapsamı ile ilgili detaylı bilgiyi www.ford.com.tr/lifecard sayfasından elde edebilirsiniz.

***İkame araç hizmeti ikame araç bulunurluk durumuna göre sağlanacaktır.

İlk Buluşma Programı

İlk Buluşma Programı’nı nasıl kullanırım?

İlk Buluşma Programı ile aracınızı satın aldıktan sonra 1 ay içerisinde, servisimize gelerek, temel kontrollerden oluşan ön bakıma ücretsiz sahip olabilir, ayrıca aracınızla ilgili detaylı sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Üstelik yetkili servisinizle ilk buluşmanız için gereken randevuyu web sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Ön Şartlar

 • 10 Şubat 2017 tarihinden sonra 0 (sıfır) kilometre otomobil satın almış olmak,
 • Aracınızın satış tarihi üzerinden 15 gün geçmiş olması,
 • Aracınızın satış tarihi üzerinden 3 ay geçmemiş olması ve aracın 3.000 KM’den az mesafe yapmış olması.

Neler Kontrol Edilecek?

Araç dışı kontroller

 • Soğutma sıvısı seviye ve antifriz oranı kontrolü
 • Motor yağ seviyesi kontrolü
 • Fren hidrolik seviye kontrolü
 • Hidrolik direksiyon seviyesi kontrolü (Eğer araçta mevcutsa)
 • Lastik basınçlarının kontrolü ve gerekirse uygun basınca ayarlanması (TPMS resetleme işlemi gerektirir.)
 • Lastik tabanı, yanağı ve jant yüzeyinin kontrolü
 • Araç altında sıvı ve egzoz gazı kaçağı izleri olup olmadığının kontrolü
 • Ön salıncak küresel mafsal (rotil) bağlantılarının görsel olarak kontrolü (ve gerekiyorsa tork anahtarı ile torklanması)

Araç içi kontroller

 • Dış lambalar ve bunların kontrol lambalarının, gösterge paneli ve araç iç aydınlatmasının çalışma kontrolü
 • Far ayarının kontrolü (Far ayarının yapılması gerekirse, ilave ücret çıkabilecektir.)

F Kasko

Ford’unuza özel hazırlanmış F Kasko, orijinal yedek parça hizmeti, uzman servis ekibi ayrıcalığı ve Ford güvenlik standartlarına uygun onarım garantisiyle kendinizi hep güvende hissetmenizi sağlıyor.

Daha Fazla Bilgi